Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Przewodnik poradniany

Przewodnik poradniany

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator

Jak uzyskać opinię po badaniach psychologiczno-pedagogicznych w Poradni?


[1] Poradnia wystawia określone rodzaje opinii – ich listę można sprawdzić TUTAJ.

 

 

 

 

 

[2] Opinie wystawiane są po przeprowadzeniu badań psychologiczno-pedagogicznych. Aby dowiedzieć się, czy i w którym gabinecie można zarejestrować się na badania i uzyskać niezbędną pomoc, prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy: tel./fax: 71 344 83 35, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

[3] O przeprowadzenie badań psychologiczno-pedagogicznych oraz wystawienie odpowiedniej opinii mogą wnioskować rodzice i prawni opiekunowie dziecka, oraz pełnoletni uczniowie. Po wcześniejszym ustaleniu terminu badania, rodzice, opiekunowie prawni bądź pełnoletni uczniowie zgłaszają się z wypełnionym wnioskiem.

 

[4] Jeśli dziecko było wcześniej badane w innej poradni, rodzice lub prawni opiekunowie powinni wypełnić i przekazać do wcześniejszej poradni wniosek o przekazanie dokumentacji.

 

 

 

[5] W przypadku dzieci z podejrzeniem lub opinią o dysleksji, dysortografii, dysgrafii, nauczyciel języka polskiego powinien wypełnić skierowanie na badania w poradni.

 

 

 

[6] Do wypełnionego wniosku rodzice powinni załączyć opinię psychologa lub pedagoga szkolnego oraz wychowawcy klasy.

 

 

 

Jak uzyskać orzeczenie po badaniach psychologiczno-pedagogicznych w Poradni?


[1] Poradnia wystawia określone rodzaje orzeczeń – ich listę można sprawdzić TUTAJ.

 

 

 

 

[2] Orzeczenia wystawiane są po przeprowadzeniu badań psychologiczno-pedagogicznych. Aby dowiedzieć się, czy i w którym gabinecie można zarejestrować się na badania i uzyskać niezbędną pomoc, prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy: tel./fax: 71 344 83 35, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

[3] O przeprowadzenie badań psychologiczno-pedagogicznych oraz wystawienie odpowiedniego orzeczenia mogą wnioskować rodzice i prawni opiekunowie dziecka, oraz pełnoletni uczniowie. Po wcześniejszym ustaleniu terminu badania, rodzice, opiekunowie prawni bądź pełnoletni uczniowie zgłaszają się z wypełnionym wnioskiem.


[4] Rodzice, lub prawni opiekunowie powinni uzyskać zaświadczenie lekarskie, wypełnione przez odpowiedniego lekarza i załączyć do wniosku o przeprowadzenie badań (dot. wystawienia orzeczenia o nauczaniu indywidualnym oraz kształceniu specjalnym). W razie wątpliwości sugerujemy kontakt z pracownikami Poradni.

 

 

 

[5] Jeśli dziecko było wcześniej badane w innej poradni, rodzice lub prawni opiekunowie powinni wypełnić i przekazać do wcześniejszej poradni wniosek o przekazanie dokumentacji.

 

 

 

[6] Do wypełnionego wniosku rodzice powinni załączyć opinię psychologa lub pedagoga szkolnego, wychowawcy klasy oraz, jeśli dziecko korzysta z innych form pomocy na terenie szkoły - odpowiednio: logopedy, nauczyciela wspomagającego, nauczyciela prowadzącego zajęcia korekcyjno-kompensacyjne lub inne formy terapii pedagogicznej.

 

 

.